تولید صادرات‌گرا، اصلی‌ترین هدف کارآفرینان


مدیر کل بازرسی کالا و امور صادرات و واردات سازمان ملی استاندارد، گفت: تولید صادرات‌گرا باید اصلی‌ترین هدف کارآفرینان و صنعتگران باشد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، منیره پیروزبخت در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد که در محل سالن همایش های اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که هر روز با پدیده‌های نوظهوری مواجه هستیم لذا اگر اطلاع و آگاهی کافی از این پدیده‌ها در دست نداشته باشیم در مواجهه با آنها به مشکل برمی خوریم.
وی با ارائه تعریفی از استاندارد، افزود: استاندارد کردن، عمل ایجاد مقرراتی است برای استفاده عمومی و مکرر، با توجه به مشکلات بالفعل و بالقوه که هدف از آن دستیابی به میزان مطلوبی از نظم در یک زمینه خاص است.
پیروزبخت اظهار کرد: استاندارد کردن تنها به مباحث صنعت و تولید منتهی نمی‌شود بلکه هر فرد در تمام طول زندگی خود به نحوی با استانداردها سرو کار دارد و برای رفاه و آسایش خود نیز باید آن‌ها را به کار گیرد.
مدیرکل بازرسی کالا و امور صادرات و واردات سازمان ملی استاندارد، گفت: سیستم اجرایی مقررات، سیستم قوانین دادرسی، آموزش و پرورش، صنعت و تجارت، کشاورزی و زیست محیطی و غیره در امر رعایت استاندارد دخیل‌اند.
وی خاطرنشان کرد: امروزه در امر صادرات کالاها و خدمات توجه به امر استاندارد امری ضروری و لازم الاجراست و تولید صادرات گرا باید اصلی ترین هدف کارآفرینان و صنعتگران باشد.