یک عضو کمیسیون انرژی در گفت‌وگو با فارس: تسهیلات تولید به کسانی که توان مدیریت دارند پرداخت شود


خبرگزاری فارس: یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه پافشاری بر سلایق شخصی چالش‌های زیادی را ایجاد می‌کند، گفت: مسئولان به حقیقت و منطق در کارها توجهی نمی‌کنند.

عبدالکریم جمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پرداختن به مسائل و مشکلات تولید برای همه مسئولان کاملا روشن است، اظهار داشت: مسئولان به خوبی شرایط موجود را درک کرده و با دیدگاه‌های رهبری به خوبی آشنا هستند.
وی با اشاره به عدم تمکین برخی مسئولان در جریان مدیریت اقتصاد کشور، افزود: متأسفانه برخی نمی‌خواهند به حقیقت تن داده و با استفاده از ظرفیت‌های علمی و منطقی تصمیم‌گیری کنند.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پافشاری بر سلایق شخصی چالش‌های زیادی را در مقابل نظام قرار می‌دهد، تأکید کرد: دولت باید با مشورت و تبادل‌نظر با افرادی که در حوزه‌های مختلف اقتصادی صاحب نظر هستند موارد و مسائل به وجود آمده را حل کند.
جمیری گفت: برای برون رفت از چالش‌ها نیازمند تدبیر و تبادل‌نظر هستیم و در این خصوص تنها تولید راهگشای مشکلات است.
وی افزود: عدم نگاه مدبرانه به مشکلات و مقصر و متهم کردن یکدیگر موجب سلب وحدت می‌شود که باید در این خصوص برخی مسئولان با تمکین، ولایت‌مداری را ثابت کنند.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه بخش کوچکی از مشکلات اخیر مربوط به تحریم‌هاست، گفت: بی‌تدبیری مسئولان نسبت به فشار تحریم‌ها بیشترین آسیب را به بدنه اقتصاد وارد کرده است.
* لزوم نظارت جدی در نحوه تخصیص منابع به پروژ‌ه‌ها
جمیری تأکید کرد: کسانی که نظارت می‌کنند باید بر امر سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دقت بیشتری داشته تا منابع و سرمایه‌ها در محل خودش مصرف شوند.
وی گفت:‌ منابع باید در صورت نیاز، وجود شرایط و بسترهای لازم در پروژه‌های نیازمند سرمایه‌گذاری تخصیص یابد و تسهیلات نیز تنها به افرادی که توان مدیریت آن را دارند، پرداخت شود.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه نباید بگذاریم سرمایه‌‌گذاران متضرر شوند، گفت: عدم شناسایی، مطالعه و بسترسازی‌ لازم موجب ایجاد مشکلاتی برای سرمایه‌گذاران می‌شود.
وی با اشاره به لزوم هماهنگی و تعامل میان تمام دستگاه‌های اجرایی و مجلس تصریح کرد: در صورت شناسایی خلاء‌های قانونی، چالش‌ها و موانع پیش‌روی صنعت مشکلات تولید نیز طبق نظر فرمایشات رهبری برطرف خواهد شد.