كسب دومين عنوان صادر كننده ممتاز براي سايپا معاون صادرات گروه خودروسازي سايپا گفت: با وجود تحريم هاي مضاعف صنعت خودرو، كسب دومين عنوان صادر كننده ممتاز براي سايپا را مي توان موفقيتي بزرگ بر شمرد.

به گزارش شبكه اطلاع رساني توليد وتجارت ايران (شاتا)به نقل ازسايپا نيوز«محسن دستخوش جوان » با بيان اين مطلب،افزود : مناطق آمريكاي لاتين، آفريقا و خاورميانه و منطقه CIS به عنوان مهمترين اولويت هاي صادراتي سايپا درنظر گرفته شد.
به گفته دستخوش جوان؛ در سال هاي اخيرما موفق شديم به بازار اوكراين با استانداردهاي سخت گيرانه اروپايي وارد شويم.
جوان افزود: در همين راستا موضوع ورود به بازار بزرگ روسيه را در دستور كار داريم كه بازاري اروپائي محسوب مي شود و اميدواريم از ابتداي سال 2014 فعاليت ما در بازار روسيه با معرفي محصولات جديد بخصوص خودروهاي تيبا و تيبا 2 آغاز شود .
وي در ادامه با بيان اينكه در كمتر از چند سال 110 هزار دستگاه خودرو به عراق صادر كرديم، افزود :طي چند سال متوالي توانستيم درسوريه رتبه برترين وارد كننده از لحاظ تعداد خودرو را به خود اختصاص دهيم.
معاون صادرات و امور بين الملل سايپا يادآور شد : ما با تكيه بر همين اصل و با توجه به اين استقبال بي نظير و به منظور حصول اطمينان از استمرار صادرات به كشور عراق خط توليد سايپا به زودي در اين كشور به بهره برداري مي رسد كه نمونه خوبي از يك صادرات پايدار در منطقه خواهد بود.
دستخوش جوان در بخش ديگري از سخنان خود گفت: در كشور مصر با صادرات تيبا حضور خود را پررنگ تر كرده ايم و در كشور الجزاير بعنوان بزرگترين بازار آفريقا بعد از كشور آفريقاي جنوبي برنامه ريزي هاي جدي تر شده است.
معاون صادرات و امور بين الملل سايپا با اشاره به هدف صادرات 20 درصد ازمحصولات توليدي سايپا تا سال 95 تاكيد كرد: سياست گروه خودروسازي سايپا بر اين است كه از اين طريق بتواند به خودكفائي ارزي دست پيدا كند.
وي در پايان گفت: در امريكاي لاتين نيز از سال 2006خط توليد محصولات سايپا با سرمايه گذاري مشترك با طرف خارجي در كشور ونزوئلا شروع به فعاليت نموده است و اميدواريم كه بتوانيم ديگر كشورهاي آن حوزه را نيز به بازارهاي صادراتي محصولات خودمان تبديل كنيم.