مدیرکل دفتر صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت مطرح کرد انتظار برای افزایش تراز تجاری کشور

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با توجه به اینکه نرخ ارز به نرخ مبادله‎ای تبدیل شده انتظار می‎رود که تراز تجاری نیز افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، سعید عباس‎پور افزود: برنامه‎های دولت در حوزه صادرات و واردات کالا در 35 بند تدوین شد.

وی با بیان اینکه طبق برنامه‎ریزی‎های انجام شده دولت در برنامه 100 روزه، تصمیمات خود را در حوزه صادرات و واردات کالا ظرف یک هفته آینده اعلام می‎کند، اظهار کرد: رفع تعهدات صادراتی، لغو تعهدات ارزی، بازبینی حوزه صادرات و... از جمله موارد مدنظر در برنامه 100 روزه دولت و در برنامه‎های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

عباس‎پور گفت: در سال‎های گذشته شرایط ارزی ثبات نداشته و بازار دچار هرج و مرج شده و صادرکنندگان نیز بر اساس نوسانات نرخ ارز اقداماتی انجام دادند که تخلف محسوب نمی‎شوند.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: بازبینی مقررات صادرات و واردات، رفع محدودیت‎های ورود ماشین‎آلات معدنی و ماشین‎آلات حوزه راه‎سازی، کاهش هزینه‎های گمرکی، تغییر نحوه صدور کارت بازرگانی و... از برنامه‎های پیش‎بینی شده در وزارت صنعت، معدن و تجارت است.