برنامه دولت یازدهم برای رساندن سهم 45 درصدی صنعت در صادرات

تهران - معاون وزیر صنعت معدن و تجارت درتوسعه روابط اقتصادی می گوید: براساس برنامه ریزی های این وزارتخانه باید سهم صادرات در بخش صنعت به 45 از کل صادرات غیرنفتی برسد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ˈولی الله افخمیˈ گفت: پس از بخش صنعت، صادرات محصولات با فن آوری بالا مورد توجه است و باید به سهم 30درصدی در کل صادرات غیر نفتی برسد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به شرایط جدید و ایجاد موج امیدواری در حوزه تولید و تجارت اضافه کرد: سهم صادرات صنعتی ایران نسبت به کل صادرات صنعتی در دنیا بسیار ناچیز است و در تلاش هستیم تا این سهم را به 3/0 درصد برسانیم.

افخمی با تاکید بر لزوم بهبود روابط بین الملل گفت: ایجاد فضای تعامل در سطح بین المللی و توسعه روابط تجاری می تواند مسیر را برای صادرکنندگان و فعالان اقتصادی هموار کند، تجارت خوب قادر به پشتیبانی از تولید است .

براساس گزارش وزارت صنعت ، معدن و تجارت وی با اشاره به رونق تجارت به عنوان اولویت سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد : باید با برنامه ای مدون و علمی و تلاش همه دست اندرکاران بتوانیم به سرعت به این هدف برسیم.

افخمی اظهار امیدواری کرد با ایجاد روابط منطقی درسطح وسیع با دنیا، جمهوری اسلامی ایران بتواند روابط تجاری خود را توسعه داده و ازاین مسیر توانمندی های کشور را ارتقا بخشد .

رییس کل سازمان توسعه تجارت در پایان تسهیل فوری در روند امور مراجعین و فعالین بخش خصوصی و تعامل سازنده با این بخش را خواستار شد.