افزایش بیش از 15 درصدی تجارت خدمات چین

تجارت خدمات چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی بیش از 15 درصد افزایش یافت.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت بازرگانی چین با انتشار گزارشی اعلام کرد که در سه ماهه نخست سال جاری میلادی تجارت خدمات این کشور به 138 میلیارد 800 میلیون دلار رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن رشد 15.6 درصدی نشان می‌دهد.
وزارت بازرگانی چین در گزارش خود عنوان کرده است که به طور کلی تجارت خدمات این کشور همچنان از رشد خوب و قدرتمندی برخوردار است. بر این اساس، در مدت فوق صادرات خدمات چین برابر با 53 میلیون دلار بوده است که از رشد سالانه 14 درصدی برخوردار بوده است حال آنکه واردات خدمات چین با رشد 16.6 درصدی به 85 میلیارد و 800 میلیون دلار بالغ شده است.
وزارت بازرگانی چین در همین حال در گزارش خود عنوان کرد: در صورتی که محیط خارجی تغییر بزرگی نداشته باشد، انتظار می‌رود که میزان صادرات و واردات چین در سال 2014 رشد با ثباتی داشته باشد.
در این گزارش آمده است: در سه ماه اول سال جاری، کاهش میزان صادرات و واردات چین در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ناشی از پایه بالای سال گذشته است. امسال، روند احیای اقتصاد جهان بهبود یافته و آغاز اقتصاد چین مطلوب است و تجارت خارجی دارای شرایطی برای رسیدن به رشد باثبات است اما مشکلات و چالش‌های پیشروی تجارت خارجی هنوز زیاد است.

خبرگزاری ایسنا