ایران با چین برای صادرات روزانه بیش از ۴۰۰ هزار بشکه نفت به توافق رسید

به گزارش ایبفون ، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران از تمدید قراردادهای صادرات نفت خام ایران با پالایشگاه‌های چین، کره جنوبی، ژاپن، هند و ترکیه خبر داد. سید محسن قمصری  درباره آخرین وضعیت صادرات نفت خام ایران به پالایشگاه‌های آسیایی و ترکیه، گفت: شرکت ملی نفت ایران تمامی قراردادهای فروش و صادرات نفت خام با پالایشگاه‌های سنتی هند، چین، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه را تمدید کرده است.
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران در خصوص وضعیت صادرات نفت خام ایران به پالایشگاه های ژاپنی، تصریح کرد: قرارداد تمامی پالایشگاه های خریدار نفت ایران تمدید شده است.
این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که کدامیک از پالایشگاه ها قراردادهای نفتی با ایران را تمدید کرده اند، اظهار داشت: حجم صادرات نفت ایران به پالایشگاه‌های  ژاپنی به طور متوسط حدود ۱۴۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.
قمصری با تاکید بر اینکه این نفت به چند شرکت ژاپنی فروخته می شود و این شرکت ها مسئولیت توزیع نفت در بین پالایشگاه‌ها را برعهده دارند، بیان کرد: علاوه بر این قراردادهای فروش نفت خام به پالایشگاه های کره جنوبی هم تمدید شده است.
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران همچنین درباره وضعیت فروش نفت ایران به چین هم توضیح داد: با تمدید قراردادها، به طور متوسط روزانه حدود ۴۰۰ هزار بشکه از نفت خام ایران به چین صادر خواهد شد.
به گزارش مهر، گزارش‌های غیر رسمی رسانه های خارجی از احتمال تمدید قراردادهای شرکت ایدمیتسو کوسان سومین شرکت پالایشگاهی و شرکت نفت و انرژی جی ایکس ژاپن حکایت دارد.
سید پیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران پیشتر در گفتگو با مهر با اشاره به پهلوگیری نفتکش‌های ژاپنی برای انتقال نفت در پایانه های نفت ایران از افزایش توان عملیاتی صادرات نفت ایران به بیش از ۶ میلیون بشکه در روز خبر داده بود.

انجمن تجارت بین الملل