فروش صنایع‌دستی لاکچری ایران به چین/ 800 هتل در حال ساخت است

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ساخت حدود ۸۰۰ هتل در کشور خبر داد و گفت: ۱۲ هلدینگ هتل‌سازی خارجی در نوبت مذاکره با ایران هستند.
به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی‌فر با اعلام این‌که صنعت گردشگری وارد دوره‌ی شکوفایی شده است، گفت: هم اکنون ۱۶۰۰ پروژه‌ی گردشگری درحال ساخت است که ۸۰۰ پروژه‌ی آن مربوط به هتل می‌شود.
او سپس با اشاره به اشتیاق سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در بازار ایران، افزود: درحال حاضر حدود ۱۲ هلدینگ هتل‌سازی خارجی در نوبت مذاکره با ایران هستند. بسته‌ی سرمایه‌گذاری خارجی با برآورد ۳۰ میلیارد دلار نیز آماده شده است.
معاون رییس‌جمهور گفت: لغو تحریم‌ها باعث نوسازی ایرلاین‌های ایران شده و اطلاع دارم که چندین شرکت هواپیمایی خارجی برای خدمات‌دهی به ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.
سلطانی‌فر که از شبکه‌ تلویزیونی جام‌جم با مخاطبان ایرانی مقیم خارج از کشور سخن می‌گفت، گفت: ایران، چین و هند سه قدرت بزرگ صنایع‌دستی دنیا هستند، اما با این حال ایران صنایع دستی لاکچری به چین می‌فروشد.
این صحبت سلطانی‌فر با واکنش مجری بود، همراه شد. او گفت: خدا را شکر یک چیزی به چینی‌ها می‌فروشیم!
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه از پرداخت وام ارزان قیمت به صادرکنندگان صنایع دستی خبر داد و افزود:‌ براساس برنامه ششم توسعه، صادرات صنایع دستی در پایان این برنامه باید به مرز یک میلیارد دلار برسد، برای همین ما از همه تجار ایرانی مقیم خارج از کشور می‌خواهیم در این بخش فعال شوند.