سهم صنعت خرده فروشی مدرن در ایران 5 درصد است

عضو هیئت رئیسه اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای :سهم صنعت خرده فروشی مدرن در ایران پنج درصد و در کشورهای پیشرفته ۸۰ درصداست.
فرشید گلزاده کرمانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به تحمیل هزینه قابل توجه بر روی کالا به دلیل سنتی بودن شبکه توزیع در ایران افزود: ۱۰ تا ۲۰ درصد قیمت کالا شامل هزینه شبکه توزیع است که با توسعه فروشگاه های زنجیره ای به واسطه امضاء قراردادهای طولانی مدت با تولیدکنندگان در قالب تخفیف حذف می شود.
وی توسعه این مراکز فروش را سبب جلوگیری از ورود کالای قاچاق به زنجیره ی توزیع اعلام کرد و ادامه داد : شفافیت فضای کسب و کار و نظارت دقیق نهادهای نظارتی ، از عوامل جلوگیری از عرضه کالای قاچاق در فروشگاه های زنجیره ای معتبر است.
گلزاده ، کالاهای عرضه شده در این مراکز را از لحاظ کیفیت و اصالت محصول مطمئن دانست و افزود: حذف واسطه ها که عامل هزینه های بالا هستند و عرضه مطمئن کالا از دستاوردهای توسعه فروشگاه های زنجیره ای است که در اقتصاد کشور تأثیرگذار خواهد بود.
عضو هیئت رئیسه اتحادیه فروشگاه زنجیره ای با اشاره به اینکه صنعت خرده فروشی نبض اقتصاد کشور است ، گفت: بهینه سازی شبکه توزیع و فروش سبب ارتقاء تولید ملی است.
وی درباره فروشگاه های کوچک سنتی ادامه داد: فروشگاه های سنتی در فروشگاه های زنجیره ای ادغام و در نتیجه کارآفرینی قابل توجهی ایجاد خواهد شد.


خبرگزاری صدا و سیما