حضور چینی ها در نمایشگاه صنعت تهران/کیفیت کالاهای چین طبق اعلام خریدار تعیین می شود

۸۵ تولید کننده صنعتی استان «جی جیانگ» چین در نمایشگاه صنعت تهران شرکت کردند؛ این فعالان صنعتی، آخرین دستاوردهای خود در زمینه ماشین آلات و قطعات صنعتی مصرفی را به نمایش گذاشته اند.
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران با حضور بیش از ۹۰۰ شرکت داخلی و خارجی امروز (چهارشنبه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.
«خن جی یه» معاون اداره بازرگانی استان جی جیانگ چین که صنعتگران آن در این نمایشگاه حاضر شده اند در افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: استان «جی جیانگ» ۱۰۱ هزار کیلومتر وسعت و ۴۷ میلیون نفر جمعیت دارد. این استان در ۶ ماه نخست امسال سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار با ایران رابطه تجاری داشته است و نزدیک به ۵۰ درصد کالاهای صادراتی چین به ایران از بنادر این استان بارگیری و صادر می شود.
معاون اداره بازرگانی استان جی جیانگ چین همچنین با بیان اینکه همکاری های میان ایران و این استان در همه زمینه ها بوده است، گفت: با تلاش و مشارکت دو کشور، سطح همکاری های بین دو کشور ارتقا یافته و با ثبات همراه است.
وی ادامه داد: دو سال گذشته حجم تجارت دو کشور ۵۲ میلیارد دلار بوده که با کاهش قیمت نفت، امسال حجم تجارت به ۳۷ میلیارد دلار رسیده است.
«سیدمجتبی موسویان» مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه احیای جاده ابریشم که ارتباط بسیاری از ملت های آسیایی را ممکن می کند از سوی چین در سال ۲۰۱۳ مطرح شد، افزود: امیدواریم همکاری های میان ایران و چین به ویژه در بین استان های دو کشور هرچه بیشتر توسعه پیدا کند.
وی با اعلام اینکه استان جی جیانگ چین پتانسیل همکاری زیادی با استان های تراز اول ایران دارد، اظهار داشت: به تازگی هیاتی از این استان به ایران سفر کردند و امروز نیز در نمایشگاه صنعت، حضور پررنگی دارند.
موسویان با بیان اینکه امیدواریم بزودی یک هیات ایرانی از استان جی جیانگ چین دیدن کند، گفت: درآمد سرانه این استان و شانگهای چین از بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر است ضمن آنکه کشور چین طرف تجاری ۱۲۰ کشور در جهان است.
مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت درباره افزایش کیفیت کالاهای وارداتی از چین، گفت: کشور چین ۱۳ استاندارد برای کیفیت کالاها تعریف کرده است و کیفیت کالاهای وارداتی بستگی به درخواست واردکنندگان دارد.
در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران ۴۰۶ شرکت داخلی و ۵۲۷ شرکت خارجی از ۲۷ کشور جهان حضور دارند.
در این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه صنعت خاورمیانه به شمار می رود، شرکت ها، کارخانه ها و واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی داخلی و خارجی، انواع ماشین آلات و خطوط تولید، تجهیزات صنعتی و کارگاهی، ابزارآلات، صنایع پیشرفته، اتوماسیون صنعتی، خدمات فنی مهندسی، تجهیزات ایمنی و بهداشت، فروش و خدمات پس از فروش را عرضه می کنند.
نمایشگاه این دوره با استقبال چشمگیر شرکت های خارجی مواجه شده است و نسبت به سال گذشته تعداد شرکت های خارجی ۴۵ درصد و تعداد کشورها ۳۰ درصد رشد نشان می دهد.
چک، سوئد، آلمان، بلژیک، اتریش، تایلند، مجارستان، ایتالیا، کره جنوبی، رومانی، امارات، بلغارستان، اوکراین، یونان، هلند، لهستان، اسپانیا، فرانسه، آفریقای جنوبی، هند، چین، ژاپن، تایوان، انگلیس، سوئیس، فنلاند و ترکیه کشوهایی هستند که در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران حضور و مشارکت دارند.
قرار است در طول برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت، چند هیات تجاری، صنعتی، اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی از کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی در محل نمایشگاه حضور یابند و ضمن بازدید از نمایشگاه با شرکت های ایرانی وارد مذاکرات صنعتی و اقتصادی شوند.
برگزاری سه همایش با حضور مسئولان، صنعتگران، استادان دانشگاه ها و پژوهشگران و همچنین برگزاری چندین کارگاه آموزشی مرتبط با موضوع نمایشگاه (صنعت) از دیگر برنامه های جانبی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران است.
آشنایی با جدیدترین تولیدات و پیشرفت های صنعتی، تبادل اطلاعات، دانش فنی و فناوری روز بین مشارکت کنندگان، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردهای عرضه شده در بخش های مختلف صنعت، ایجاد ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، ایجاد فرصت های سرمایه گذاری، ایجاد فرصت های اشتغالزایی و بازاریابی و توسعه صادرات از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران در فضایی بیشاز 29 هزار مترمربع برپا شده و تا 17 مهرماه هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران پذیرای علاقه مندان است.