سرمایه گذاری های خارجی چین 57 درصد افزایش یافت

خبرگزاری شینهوای چین روز سه شنبه به نقل از وزارت بازرگانی این کشور گزارش داد که سرمایه گذاری خارجی چین در ۹ ماه نخست سال حدود ۵۷ درصد افزایش داشته است.
براساس گزارش امروز وزارت بازرگانی چین، سرمایه گذاری های خارجی شرکت های چینی از ژانویه تا آخر سپتامبر (دی ماه ۱۳۹۴ تا شهریور ۱۳۹۵) ۸۸۲ میلیارد و ۷۸ میلیون یوان (۱۳۴ میلیارد و ۲۲ میلیون دلار آمریکا) نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته رشد داشته که چیزی برابر ۵۶،۹ درصد بوده است.
این گزارش رشد سرمایه گذاری های خارجی چین در ماه سپتامبر (شهریور) را نیز برابر ۱۶ میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: رشد سرمایه گذاری ها در این ماه نیز ۵۶،۹ درصد بوده است که این امر بیانگر ایجاد یک جاده همواره و یک کمربند امن برای شرکت های چینی برای سرمایه گذاری های بیشتر در خارج از وطن اصلی است.
شینهوا همچنین در گزارش دیگری به نقل از این وزارتخانه از افزایش سرمایه گذاری های خارجی شرکت های چینی، مشخصا در آلمان خبر داد و افزود: سرمایه گذاری شرکت های چینی در آلمان در نیمه نخست سال جاری تا ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسیده که این رقم بیش از دو برابر سرمایه گذاری های چین در آلمان در دهه گذشته است.
یی یانگ، معاون مدیرکل وزارت بازرگانی چین در امور توسعه سرمایه گذاری های خارجی، آلمان را بزرگترین شریک تجاری چین در قاره اروپا خواند و افزود: دو کشور در سال گذشته بیش از 160 میلیون دلار مبادله تجاری داشته اند که این رقم حدود یک سوم مبادلات تجاری چین با کل کشورهای اروپایی است.