دیدار آخوندی با مسئولان بانک توسعه زیر ساخت آسیا در چین

آخوندی در این دیدار به برنامه های ایران برای توسعه بخشهای زیرساختی در ناوگان حمل ونقل اشاره کرد.
وزیر راه و شهرسازی کشورمان در دومین روز سفر خود به چین ، با رئیس و مسئولان بانک توسعه زیرساخت آسیا دیدار و گفتگو کرد .
عباس آخوندی در این دیدار به برنامه های ایران برای توسعه بخشهای زیرساختی در حوزه های هوائی ، ریلی ، جاده ای و نوسازی ناوگان حمل ونقل در این سه بخش اشاره کرد.
وی علاقمندی ایران را به استفاده از منابع مالی و اعتباری موسسات مالی از جمله بانک توسعه زیرساخت آسیا برای اجرای طرح های زیرساختی اعلام کرد وگفت: ایران طرح های زیادی در زمینه ناوگان حمل و نقل برنامه ریزی کرده است که در نظر دارد با استفاده از منابع مالی و فاینانس موسسات مالی به اجرا درآورد.
آخوندی تاکید کرد:  ایران از روشهای فاینانس ، BOT، BLT و روش های مشابه برای تامین مالی طرح های زیرساختی استفاده خواهد کرد .
«جین لی چون»رئیس بانک توسعه زیرساخت آسیا نیز در این دیدار بر آمادگی این بانک برای ارائه تسهیلات به طرح های اولویت دار ایران در حوزه زیرساختی ، بعد از معرفی به بانک ، تاکید کرد.
در این دیدار مقرر شد پس از اتمام تشریفات یا فرایند تصویب قانون عضویت ایران در بانک توسعه زیرساخت آسیا ، در آینده ای نزدیک ، امکان استفاده کشورمان از تسهیلات این بانک فراهم شود.
وزیر راه و شهرسازی کشورمان همچنین در خصوص طرح های اولویت دار زیرساختی و پروژه های بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و سکونت گاههای غیر رسمی برای استفاده از تسهیلات این بانک ، اعلام آمادگی کرد که آقای « جین لی چون » این موضوع را امکان پذیر دانست.
صداو سیما