رایزن بازرگانی ایران: مرکز تجاری کشورمان در چین فرصتی برای عرضه کالاهای ماست

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در شانگهای چین، با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز تجاری کشورمان در این شهر در اردیبهشت 96 گفت: این مرکز فرصت مناسبی را برای ورود کالای ایرانی به چین فراهم خواهد کرد .
علی دهقانی روز پنجشنبه در نشست مشترک هیات تجاری و بازرگانی چین با فعالان اقتصادی استان فارس در شیراز افزود: یکی از فعالیت هایی که کشورهای مختلف به آن روی آورده اند ایجاد دفتر و پایگاه های ملی در کشور چین است که مرکز تجاری ایران نیز بر اساس تجربه دیگر کشورها برای ورودشان به بازار چین قرار است راه اندازی شود.
وی ادامه داد: کشور چین دارای چهار منطقه آزاد تجاری است که اصلی ترین آن در منطقه آزاد تجاری شانگهای است که اکثر کشورهایی که دارای کمپانی های بزرگ هستند در این شهر دفتر دارند.
او افزود: شانگهای یک شهر ویژه با 25 میلیون جمعیت دارای ظرفیت های بسیاری برای تجارت و کسب و کار است.
دهقانی اضافه کرد: این دفترهای تجاری ملی با رویکرد توسعه روابط شکل گرفته و در کشور چین نیز به دلیل افزایش طبقه مرفه، تقاضا برای خرید کالاهای اصل و مارک گسترده شده که یکی از مراکز مطمئن برای تهیه این کالاها همین مراکز تجاری است.
رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در شانگهای چین افزود: از آنجا که روند تجارت در این مراکز بسیار روان است از تجار و فعالان اقتصادی استان فارس تقاضا داریم که از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرند.