کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین : رشد نوآوری در چین

چین در راستای ترویج کارآفرینی و نوآوری که امروزه عوامل جدید توسعه اجتماعی و اقتصادی محسوب می شوند ، تلاش می کند .
طبق گزارش سالانه این کمیسیون ، چین در سال 2016 شاهد رشد چشمگیر کارآفرینی و نوآوری بوده است و بیش از 5/5 میلیون شرکت جدید در سال گذشته ثبت شدند که نسبت به سال گذشته رشد 24/5 درصدی داشت .
به گفته لی کچیانگ نخست وزیر چین در مجمع جهانی سامر دائوس 2014 در تیانجین ، برنامه نوآوری و کارآفرینی موجی از شور و اشتیاق را در مردم ایجاد کرده است .
تا پایان سال 2016 حدود 26 میلیون شرکت به ثبت رسیدند که نسبت به سال 2015 ، 18/8 درصد افزایش یافت .  71 شرکت چینی فعال در زمینه اینترنت ارزشب بالغ بر 1 میلیارد دلار دارند .
طبق این گزارش تعدا دانشجویان و بازنشستگان خارجی که به جرگه کارآفرینان می پیوندند رو به افزایش است . در واقع 41/7 درصد کارآفرینان ، جوان هستند.
لی گوپینگ رئیس سازمان توسعه پکن و دانشگاه پکینگ در هفته نوآوری و کارآفرینی ملی بیان کرد : " کارآفرینی و نوآوری موجب پویایی توسعه منطقه ای می شود . "
دولت چین در سال گذشته مجموعه اقدامات مالی برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها اتخاذ کرد . چین تا پایان سال 2016 حدود 901 صتدوق راهنمای دولتی تاسیس کرد که 1/1 تریلیارد یوان (176/5 میلیون دلار) سرمایه جذب کرد .
به گفته وانگ چانگلین نایب رئیس موسسه پژوهش های اقتصاد کلان تمرکز سرمایه گذاران از استارتاپ های اینترنتی به سوی استارتاپ های تخصصی تغییر یافته است .
منبع : چاینادیلی