گزیده اخبار مرتبط با چین مورخ 18 مهر ماه 1389مقام هاي بازرگاني چين خواستار همكاري با استان اردبيل شدند


اردبيل - مقام هاي بازرگاني چين در ديدار با اعضاي اتاق بازرگاني اردبيل خواستار همكاري با اين استان شدند.

18mehr89_1

به گزارش خبرنگار ايرنا، 'جين مينگ باي' نماينده عالي تعاون فني، اقتصادي و بين المللي چين روز شنبه در ديدار با ' حسين پيرموذن' رييس اتاق بازرگاني، صنايع و معادن استان اردبيل، اين استان را داراي زمينه صدور محصولات كشاورزي و دامپروري به كشور چين ذكر كرد.
مينگ باي به عسل توليدي مرغوب در استان اردبيل اشاره كرد و گفت: ما عسل و موم مورد نياز خود را از برزيل خريداري مي كنيم ولي استان اردبيل مي تواند جايگزين برزيل در اين زمينه شود.
حسين پيرموذن رييس اتاق بازرگاني اربيل نيز در اين ديدار به قابليت هاي استان اردبيل در زمينه تجارت اشاره كرده و گفت : اردبيل در گذشته يكي از شهرهاي پررونق در مسير جاده ابريشم بوده و امروز نيز مي تواند اين نقش تاريخي خود را ايفا كند.
وي ابراز اميدواري كرد كه با همكاري دو كشور ايران و چين گامهاي موثري در توسعه همكاري هاي تجاري دوجانبه برداشته شود.
وي پيشنهاد كرد، همايش چيني هاي شاغل در ايران در استان اردبيل برگزار شود تا بازرگانان چيني با قابليت هاي كشاورزي و گردشگري استان اردبيل آشنا شوند.
پيرموذن در اين ديدار همچنين بر عملياتي شدن تفاهم نامه بازرگاني بين استان اردبيل و چين، تسهيل در صدور رواديد بلندمدت براي اعضاي اتاق بازرگاني اردبيل و تاسيس بانك مشترك ايران و چين براي مبادله آسان پول بين بازرگانان دو كشور تاكيد كرد.
شاهي زارع نايب رييس اتاق بازرگاني استان اردبيل نيز در اين ديدار با اشاره به قابليت هاي بخش كشاورزي و صنايع تبديلي استان گفت: ما آماده همكاري با چين بويژه در زمينه توليد بذر سيب زميني هستيم.
در پايان اين ديدار نشان سلاطين صفوي به رسم يادبود به هيات تجاري چين هديه شد.

خبرگزاری ایرنا
درامد 17 ميليارد دلاري چين از گردشگري در تعطيلات روز ملي


پكن - تازه ترين آمار نشان مي دهد درآمد حاصله از گردشگري چين در ايام تعطيلات يك هفته اي به مناسبت روز ملي اين كشور به 17 ميليارد و 480 ميليون دلار رسيده است.

18mehr89_2

روزنامه 'مردم' ارگان حزب حاكم چين روز شنبه نوشت : درامد گردشگري در اين ايام امسال 32 درصد در مقايسه با سال گذشته ميلادي افزايش يافت.
تعطيلات يك هفته اي روز ملي هرساله از اول اكتبر آغاز مي شود و يكي از تعطيلات طلايي چين به شمار مي رود.
نزديك به 245 ميليون نفر در اين مدت از مناطق گردشي اين كشور ديدن كردند كه 27 درصد در مقايسه با يك سال قبل افزايش نشان مي دهد.
آمار اداره ملي آمار چين نشان مي دهد هر گردشگر به طور تقريبي در اين مدت بيشتر از 500 دلار هزينه كرده است.
صندوق بين المللي پول رشد اقتصادي چين را به دليل تقاضاي بالا و مصرف بيشتر در زمينه هاي مختلف از جمله گردشگري براي سال 2010 ميلادي 10 و نيم درصد پيش بيني كرده است.
تعطيلات سال نو به تقويم كشاورزي و روز جهاني كارگر دو دوره تعطيلات طلايي ديگر اين كشور است.


خبرگزاری ایرنا


يك گلدان قديمي در هنگ كنگ 32 ميليون و 500 هزار دلار فروخته شد


پكن - با فروش يك گلدان قديمي در شهر بندري هنگ كنگ ، ركورد فروش اجناس عتيقه در چين شكسته شد.

18mehr89_3


روزنامه ' چاينا ديلي ' چين روز شنبه نوشت : اين گلدان 300 سال قدمت دارد و در مراسم فروش اجناس عتيقه در شهر هنگ كنگ به مبلغ 32 ميليون و 500 هزار دلار فروخته شد.
اين گلدان را يك كلكسيونر بخش خصوصي در اختيار داشت و بر اساس شواهد تاريخي متعلق به دوران حكمراني سلسله ' چينگ ' ( 1911 - 1644 ) است.
مسوولان حراجي در جريان فروش اين گلدان اعلام كردند كه چين مجموعه اي از بهترين عتيقه جات و ظروف قديمي جهان را در اختيار دارد.
آنان مي گويند به رغم بروز مشكلات اقتصادي در جهان ، فروش اين اثر نشان مي دهد بازار هنر در آسيا داغتر شده است.
كنده كاري هاي روي اين گلدان و نقاشي ها و طراحي هاي هنرمندان آن بااستفاده از سوزنكاري از دلايل فروش آن با اين قيمت گزاف است.

خبرگزاری ایرنا
كشاورزان تازه ترين كاربران اينترنت در چين


پكن - روستاييان و كشاورزان تازه ترين كاربران اينترنت در چين محسوب مي شوند؛ كشوري كه بيشترين مشتركان جهان را در خود جاي داده است.

18mehr89_4

روزنامه 'جوانان چين' روز شنبه در تارنماي اينترنتي خود نوشت : چين با 420 ميليون نفر مشترك اينترنت بيشترين كاربران جهان را دارد.
آمار نشان مي دهد از سال 2007 تا 2009 ميلادي شمار كاربران اينترنت در مناطق روستايي چين بيشتر از 70 درصد رشد داشته است.
اين در شرايطي است كه نرخ كاربران در شهرهاي چين نزديك به 35 درصد است.
در چين حدود 800 تا 900 ميليون نفر از جمعيت يك ميليارد و 330 ميليون نفري كشاورز و روستايي و كارگر مهاجر هستند.
با اين حساب در مناطق روستايي و كشاورزي چين حدود 100 ميليون نفر اكنون به اينترنت دسترسي دارند.
تحليلگران پيش بيني مي كنند همين نيروي روستايي در سال هاي آتي باعث رشد صنعت اطلاع رساني در چين شوند.

خبرگزای ایسنا

افزايش تجارت الكترونيك در روستاهاي چين

 

تجارت الکترونيکي در روستاهاي چين به مرحله جهشي وارد شده و به تدريج کاربران اينترنت در روستاها، به عامل عمده رشد شمار کاربران اينترنت در چين تبديل خواهند شد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از راديو بين‌المللي چين، روستاييان چين براي معرفي و فروش محصولات کشاورزي خود، به سکوي ارزان و پردامنه‌اي نياز دارند. تجارت الکترونيکي همان چيزي است که اين ويژگي‌ها را در خود دارد.
نتيجه يک نظرسنجي نشان مي‌دهد در سال‌هاي اخير روستاييان براي خريد، هرچه بيش‌تر به اينترنت مراجعه مي‌کنند. اين امر نشان‌دهنده افزايش اعتماد کاربران اينترنت در روستاها نسبت به تجارت الکترونيکي است.

خبرگزاری ایسنا
كشف سرب و آرسنيك در سيگارهاي چيني


خبرگزاري فارس: نتايج يك تحقيق نشان مي‌دهد كه برخي سيگارهاي چين حاوي مقادير زيادي فلزات سنگين سرب، آرسنيك و كادميوم است كه براي سلامتي انسان مضر محسوب مي شود.

18mehr89_5

به گزارش گروه‌ "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، رويترز طي گزارشي نوشت: درحالي كه مشخص شده مصرف اين فلزات سنگين براي سلامتي مضر است، اما تا كنون تحقيقات اندكي درباره تاثير آنها هنگام استنشاق اين ماده به درون بدن انجام شده است.

يك مطالعه نشان داده است، برخي سيگارهاي چين حاوي مقادير زيادي فلزات سنگين سرب، آرسنيك و كادميوم است كه براي سلامتي انسان مضر محسوب مي شود.

به گزارش خبرگزاري رويترز، درحالي كه مشخص شده مصرف اين فلزات سنگين براي سلامتي مضر است، اما تا كنون تحقيقات اندكي درباره تاثير آنها هنگام استنشاق اين ماده به درون بدن انجام شده است.
رحيمي: دولت راه بزرگ ابريشم را به وسيله راه‌آهن پرسرعت احيا مي‌كند


خبرگزاري فارس: معاون اول رئيس جمهور از عزم دولت براي احياي راه بزرگ ابريشم توسط راه‌آهن پرسرعت و از مسير چين- تركمنستان،‌گرگان، آذربايجان، تركيه و اروپا خبر داد.


به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به خراسان رضوي، محمدرضا رحيمي معاون اول رئيس‌جمهور كه صبح امروز يكشنبه به سبزوار سفر كرده در آئين بهره‌برداري از كارخانه سيمان جوين ضمن تبريك سالروز ولادت حضرت معصومه (س) اظهار داشت: هر روز در اين دولت يك طرح عظيم تقديم ملت بزرگ ايران مي‌شود.

وي به افتتاح بخش‌هاي گسترش يافته فرودگاه بين‌المللي مشهد كه در ماه گذشته براي پذيرش زوار حضرت امام رضا (ع) انجام گرفت، اشاره كرد و يادآور شد: همانجا اعلام كردم كه در ماه آينده عمليات اجرايي آزادراه بزرگ قم-تهران- مشهد براي زوار عزيز امام رضا به دست بهترين فرزند اين مرز و بوم و اين مملكت آقاي احمدي‌نژاد آغاز مي‌شود كه اين كار ديروز انجام گرفت.

معاون اول رئيس‌جمهور به كارهاي گسترده‌اي كه دولت در دست اقدام دارد، اشاره و ابراز اميدواري كرد بخش اعظم اين كارها در دولت دهم كه "متكي به وجود مرد برجسته و شجاعي است " به انجام برسد.

رحيمي با بيان اينكه دولت در آستانه انعقاد نزديك به 25 هزار ميليارد تومان قرارداد در بخش راه قرار دارد، يكي از اين قراردادها را آزادراه حرم تا حرم برشمرد و از عزم دولت براي احياي راه بزرگ ابريشم به وسيله راه‌آهن پرسرعت واز مسير چين- تركمنستان،‌گرگان، آذربايجان، تركيه و اروپا و همچنين احداث همه راه‌هاي فرعي جنوب به شمال و غرب به شرق كشور كه مجموع آنها به اندازه 25 هزار ميليارد تومان هزينه در برخواهد داشت، خبر داد.

رحيمي ادامه داد: از خدا مي‌خواهيم بتوانيم تمام اينكارها را تا پايان دولت دهم به انجام برسانيم و اگر نتوانستيم، بخشي از آن را به عهده دولت يازدهم خواهيم گذاشت و اميدواريم دولت يازدهم تاليتلو دولت دهم باشد.

وي بزرگترين خدمتگذار عالم را حضرت ولي عصر (عج) دانست و خاطرنشان كرد: همه انبيا و معصومين خدمتگذاران بزرگ بشريت بودند و هر چه ما در اين وادي به درجات عالي برسيم در مسيري گام برداشتيم كه گرد آن راه انوار الهي نخواهيم بود.

معاون اول رئيس‌جمهور نوكري مردم و خدمتگذاري به مردم را عاليترين درجه معنوي خواند و ابراز اميدواري كرد دولتمردان دهم بتوانند به نحو مطلوب اين مهم را به انجام برسانند.

رحيمي "شديدترين تحريم مستكبران عليه جمهوري اسلامي ايران " را مورد اشاره قرار داد و با بيان اينكه در مقابل اين تحريم‌ها هر روز شكوفاتر و بهتر مي‌شويم، تصريح كرد: به فرموده مقام معظم رهبري بنا داريم همه تهديدات را به فرصت تبديل كنيم.

وي با اشاره به بهره‌برداري از كارخانه جوين كه ظرفيت توليد روزانه 4 هزار تن سيمان را دارد، گفت: امروز 4 هزار تن به ظرفيت توليد سيمان كشور كه 74 ميليون تن است، اضافه شد و اين در حالي است كه وقتي احمدي‌نژاد دولت را تحويل گرفت اين مقدار 34 ميليون تن بود و امروز از مرز 74 ميليون گذر كرده و تا پايان امسال ده ميليون تن اضافه خواهد شد و تا پايان دولت دهم به مرز 110 ميليون تن خواهد رسيد.

معاون اول رئيس‌جمهور انگليس را يكي از دشمنان تمام عيار نظام جمهوري اسلامي از گذشته تا امروز خواند و بيشتر فتنه‌ها را زير سر او دانست و در عين حال تاكيد كرد: البته خداوند او را به فتنه گرفتار كرده است.


خبرگزاری فارسبشقاب پرنده یک فرودگاه چین را تعطیل کرد!


یک فرودگاه در چین به دلیل رویت بشقاب پرنده در آسمان به مدت یکساعت تعطیل شد اما دولت این کشور معتقد است بشقاب پرنده ای در کار نبوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، به طور معمول فرودگاهها برای پدیده های جوی شامل برف، مه، توفان، بارندگیهای شدید و خاکسترهای ناشی از فورانهای آتشفشانی و یا مشکلات صنفی و اعتصابها تعطیل می شوند اما اکنون یک علت عجیب و کاملا غیرعادی موجب بسته شدن یک فرودگاه در چین شد.
در حقیقت، این فرودگاه که هشتمین فرودگاه بزرگ چین است به دلایل پیشگیرانه و احتیاطی در مقابل یوفویی که به طور ناگهانی بالای سر مسافران چند هواپیمای جت ظاهر شده بود اعلام تعطیلی کرد.
یوفو مخفف عبارت "شیء پرنده ناشناخته" است که هر چند وقت یکبار در آسمان یک گوشه دنیا ظاهر می شود.
در این ماجرای اخیر، سه هواپیما به دلیل اینکه یک شیء ناشناس به طور ناگهانی در نمایشگرهای رادار آنها ظاهر شده بود از برج کنترل فرودگاه شهر بائوتو درخواست فرود کردند.
این فرودگاه به منظور تضمین امنیت کلی تمام مسافران و هواپیماها و به دلایل احتیاطی به مدت یکساعت تعطیل شد. این رویداد 11 سپتامبر گذشته رخ داد. نورهای یوفو تا فاصله حدود دو مایل و نیمی از فرودگاه دیده شد.
براساس گزارش نیوز مانیتور، این اولین بار نیست که در ماههای اخیر در یک فرودگاه چینی چنین حوادثی دیده می شود. به طوری که 7 جولای 2010 شواهد متعددی در فرودگاه شیائوشان در خصوص رویت یک شیء پرنده ناشناخته گزارش شد که برای پیشگیری از تشویش اذهان عمومی از رسانه ها تاکنون از انتشار هر دو خبر جلوگیری شده بود.
این درحالی است که دولت چین ضمن تکذیب خبر رویت بشقاب پرنده تاکید کرد که این نور اسرارآمیز به دلیل یک سری آزمایشات نظامی بوده است.

خبرگزاری مهر