سفر ۴۰ شرکت و نهاد اروپا به ایران برای تعمیق روابط طی یک سال گذشته

سفیر اتریش در تهران گفت: در راستای برجام از سال گذشته تا به امروز ۴۰ شرکت و سازمان مختلف از اتحادیه اروپا و ۲۰ نماینده از این اتحادیه به ایران سفر کرده‌اند تا روابط دوجانبه تعمیق یابد.

استفان اسکول سفیر اتریش در تهران به نمایندگی از رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا امروز در همایش مشترک توسعه همکاریهای کشاورزی، استانداردها و تجارت مواد غذایی میان ایران و اتحادیه اروپا اظهار کرد: کمیسیون اروپا تصمیم گرفته اقدامات بزرگی را انجام دهند و در زمینه استانداردهای ایمنی غذا با ایران همکاری متعادل داشته باشند و امیدواریم در زمینه‌های ژنتیکی و شرایط بهداشتی مشارکت مناسبی داشته باشیم.

وی افزود: سال گذشته کمیساریای اتحادیه اروپا با وزیر جهاد کشاورزی ایران گفت‌وگو داشت که نتیجه آن شرایط جدیدی را ایجاد کرد تا در چارچوب برجام رابطه راهبردی بهتری میان ایران و اتحادیه اروپا در بخش کشاورزی ایجاد شود.

سفیر اتریش در تهران گفت: تا زمانی که ایران به تعهدات خود در زمینه برجام عمل می‌کند اتحادیه اروپا نیز به این تعهد پایبند خواهد ماند و اصول برجام را رعایت می‌کنیم و می‌توانیم با یکدیگر رابطه خوبی داشته باشیم. همچنین ما پایبند به اهداف برجام حرکت خواهیم کرد.

اسکول افزود: در این راستا از سال گذشته تا به امروز 40 شرکت سازمان اتحادیه اروپا و 20 نماینده از این اتحادیه به ایران آمده‌اند تا روابط دوجانبه تعمیق یابد.

نماینده رئیس اتحادیه اروپا  ادامه داد: تلاش ما برای بیشتر شدن این ارتباطات اقتصادی کماکان ادامه دارد و ما تلاشهای بسیاری کرده‌ایم تا فعالیت‌های ما به تعمیق روابط منجر شود.

وی افزود: در زمینه تضمین سلامت محصولات غذایی نیز قدمهای مناسبی برای همکاری با ایران برداشته شده است که نتایج آن به زودی رویت می‌شود.

اسکول گفت: تعداد بسیار زیادی از شرکتهای ایران و اروپا خواهان بیشتر شدن روابط با یکدیگر هستند که از برگزاری چنین سمینارهایی می‌توانیم این روابط را افزایش دهیم و با ایجاد اعتمادسازی به اهداف خود برسیم.

 

تسنیم