شروع واردات تضمینی در منطقه تجارت الکترونیک فرامرزی به منظور کاهش هزینه و زمان حمل

منطقه تجارت الکترونیک فرامرزی جنوب چین روز یکشنبه اولین واردات تضمینی خود را انجام داد که به کاهش هزینه لجستیک و ارائه محصولات ارزان قیمت باکیفیت به مصرف کنندگان کمک می کند.

منطقه جامع تجارت الکترونیک فرامرزی جوهای استان گواندونگ تجارت های جدید را به امید بهبود تاثیر مجاورت هنگ کنگ و ماکائو هدایت می کند.

پل هنگ کنگ- جوهای – ماکائو اکتبر سال گذشته افتتاح شد و شهر جوهای به فرودگاه جوهای متصل شده است .

بر اساس این الگوی تجاری، پلتفرم های تجارت الکترونیک  قادر به خرید تعداد زیادی کالا از کشورهای خارجی است تا پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان باشد . این اقلام قبل از این که به دست مصرف کننده برسند می بایست به مناطق ویژه گمرک وارد و در همان محل انبار می شوند .

به گفته لین شیبین یکی از مقامات بازرگانی داخلی ، شرکت های فعال در زمینه تجارت الکترونیک می توانند محصولات باکیفیت خارجی را با قیمت پایین و در کوتاه ترین زمان خریداری نمایند.

پیش بینی می شود برنامه واردات تضمینی شرکت هایی هنگ کنگ و ماکائو و همچنین کشورهای پرتغالی و اسپانیایی زبان را به خود جذب کند .

جوهای یکی از 22 شهری است که توسط شورای دولتی چین به عنوان منطقه جامع تجارت الکترونیک فرامرزی در سال گذشته معرفی شد.

طی چندین سال بازار تجارت الکترونیک چین با سرعت بالایی توسعه یافت . معاملات تجارت الکترونیک در 9 ماه نخست سال جاری با رشد 11/2 درصدی به 22/69 تریلیارد یوان رسید.

منبع : گلوبال تایمز