رونمایی چین از سیاست مالیات ویژه در منطقه آزاد تجاری شانگهای

چین سیاست مالیات ویژه ای را در منطقه تازه توسعه یافته تجارت آزاد شانگهای به منظور بهبود تجارت آزاد به علت وجود سابقه طولانی اختلافات تجاری پكن با واشنگتن ممکن است منجر به تشدید یك جنگ اقتصادی تمام عیار شود، اجرا خواهد کرد.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ هفته گذشته جنگ تجاری چین- آمریکا را با افزایش 10 درصدی تعرفه بر 300 میلیارد دلار ارزش باقیمانده کالاهای چینی وارداتی به آمریکا تشدید کرد.

شورای دولتی در بیانیه ای در وب سایت خود اعلام کرد، چین نیز مجوز واردات نفت خام را به شرکت های واجد شرایط اعطا می کند. و در ادامه افزود: برای شرکت هایی که در بخش های هوش مصنوعی، هواپیمایی، نیمه هادی و بیو دارویی فعالیت می کنند، سیاست های مالیات ترجیحی را ارائه می دهد.

شورای دولتی توضیحات بیشتری در خصوص سیاست های مالیات ویژه ارائه نداد، اما چین یین معاون شهردار شانگهای مدتی بعد به مختصر اظهار داشت که شرکت های خارجی موظف به پرداخت عوارض گمرکی برای کالاهای عبوری یا ذخیره شده در منطقه نمی باشند.

چن گفت: دولت شانگهای برای تهیه جزئیات با دولت مرکزی همکاری نزدیکی برقرار می کند.

به گزارش رویترز چین در حال برنامه ریزی پروژه ای برای کنار گذاشتن کلیه وظایف و سهولت رویه در منطقه آزاد شانگهای می باشد، زیرا پکن قصد دارد در میان جنگ تجاری سنگین با واشنگتن، خود را در موقعیت یک پیشرو در توسعه منطقه آزاد قرار دهد.


رویترز