بازگشت چرخه تولید چین به حالت طبیعی

تختم

به گفته قانونگذار ارشد اقتصادی چین، این کشور در جهت آغاز فعالیت و تولید تلاشهای خود را افزایش داده و در مقابله با ویروس جدید کرونا روند مثبتی داشته است.

کونگ لیانگ، دبیرکل کمیسیون اصلاحات و توسعه در کنفرانس خبری گفت: موسسات بزرگ در چین ظرفیت های تولید خود را گسترش می دهند.

کونگ خاطرنشان کرد: موسسات بزرگ پیش از شرکت های کوچک و متوسط فعالیت های خود را از سر گرفته اند. در مقایسه با صنایع پایین دستی و بنگاه های اقتصادی، موسسات بالادستی و شرکت های فناوری محور و سرمایه محور رشد تولید را گزارش دادند.

داده های اداره ملی آمار چین نشان می دهد: اکنون بیش از 70 درصد شرکت های صنعتی مهم در استان های جیانگسو، شاندونگ، فوجیان، لیائونینگ، گواندونگ و جیانگشی تولید را آغاز کرده اند و میزان از سرگیری تولید شرکت های استان جیانگسو به 90 درصد رسید.

به علاوه، 4/67 درصد از فولادسازان تولید را آغاز کرده اند و شرکت هایی فعال در زمینه تجارت فلزات غیر آهنی به 3/86 درصد رسید.

به گزارش اداره ملی آمار چین: هنگامی که سخن از ماسک، یکی از ضروری ترین کالاهای محافظتی پزشکی می شود، ظرفیت های تولید به 3/110 درصد از حد رایج رسیده است و بیش از 70 درصد از تولید مواد غذایی و شرکت های پردازش در چین آغاز به فعالیت نموده اند.

کونگ افزود: در گام بعدی، اداره ملی آمار چین برای آغاز فعالیت به حالت طبیعی، با ادارات مرتبط همکاری خواهد کرد و برای کاهش مالیات و هزینه ها و ارائه خدمات مالی برای شرکت های کوچک، متوسط و خرد تلاش های بیشتری انجام خواهند داد.

 

چاینا دیلی