رئیس کمیسیون عمران: به کارگیری ظرفیت حداکثری کارخانجات منوط به حمایت دولت از صنعت است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از کارخانجات کشور با ظرفیت حداقلی کار می‌کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مرکزی، سید مهدی هاشمی در مراسم رونمایی از بلوک سیلندر و سرسیلندر موتور 457 در شرکت ریخته‌گری ساوه اظهار کرد: اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی کشورمان بتوانند با ظرفیت حداکثری فعالیت کنند منوط به ایفای نقش پررنگ دولت در حمایت از صنعت و تولید است.
وی از اشتغال و تولید به عنوان مهمترین مسائل اقتصادی کشور یاد کرد و افزود: دولت و مجلس به عنوان مطالبه‌شوندگان این عرصه وظیفه دارند بستر مناسب رونق و تولید داخلی را فراهم کنند.
وی اضافه کرد: شرط تحقق این امر تقویت حوزه صادرات است. در این مسیر باید فشار واردات را کاهش داده و مقهور واردات نباشیم تا بتوانیم علاوه بر تامین نیاز داخل کشور بخش اعظمی از تولیدات داخلی را صادر کنیم.
این نماینده مجلس با بیان اینکه استقلال سیاسی و فرهنگی منوط به استقلال اقتصادی است، افزود: علم و دانش منشاء قدرت، شرف، عزت و اقتدار است و با وجود دشمنی‌هایی که بدخواهان این انقلاب دارند اما، نظام اسلامی در طرازی از علم و دانش جهان قرار گرفته است که اندک کشورهایی در سطح این طراز قرار دارند.
وی توفیقات علمی نظام اسلامی در عرصه پزشکی، هسته ای، مهندسی، نانو و ... را نتیجه اعتماد به تلاش نیروهای بومی دانست و افزود: همه این موفقیت‌ها ناشی از یک عزم ملی و روحیه جهادی است که انتظار و مطالبه رهبر معظم انقلاب است.
هاشمی با اشاره به سه مطالبه رهبر معظم انقلاب از ملت ایران، گفت: تولید علم، تولید ثروت و جنبش نرم‌افزاری سه مطالبه مهم مقام معظم رهبری است که به یاری خدا در این حوزه‌ها موفق وارد شده‌ایم.
وی افتخارات کسب شده در عرصه تولید ملی را ناشی از انقلابی دانست که مردم در آن با دانایی و توانایی به دنبال برطرف کردن نارسایی ها و مشکلات بوده و توانستند با توانمندی خود شعار استقلال آزادی و جمهوری اسلامی را محقق کنند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه عمده نهضت‌ها و انقلاب‌های صورت گرفته در جهان به صورت بخشی و در یک حوزه خاص بوده است، تصریح کرد: به برکت نعمت ولایت فقیه، خون مطهر شهدا و جانفشانی ایثارگران و نیز حمایت مردم، انقلاب اسلامی یک انقلاب مردمی و همه‌جانبه بود.
وی رونمایی از تولید بلوک سیلندر و سرسیلندر موتور 457 در شرکت ریخته‌گری ساوه را ناشی از ابتکار عمل و خلاقیت جوانان این مرز و بوم دانست که توانسته‌اند با خودکفایی در این عرصه بخشی از نیازهای صنعت خودروسازی را در داخل کشور تامین کنند.
به گزارش ایسنا، برای نخستین بار در کشور خط تولید بلوک سیلندر و سرسیلندر موتور 457 در شرکت ریخته‌گری ساوه با حضور نماینده مردم ساوه و زرندیه، رئیس کمیسیون عمران مجلس، عضو کمیسیون صنایع، معاون وزیر صنایع، معاون استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی رونمایی شد.