اختصاص بیش از ۶۰ درصد تسهیلات ریالی صندوق ضمانت صادرات به صادرکنندگان

 رئیس سازمان توسعه تجارت از تخصیص بیش از ۶۰ درصد تسهیلات ریالی صندوق ضمانت به صادرکنندگان خبر داد و گفت: صادرکنندگان تا پایان شهریورماه می توانند نسبت به ثبت درخواست تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی اقدام کنند.

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم اظهار داشت: با احتساب منابع بانکی بیش از 60 درصد از تسهیلات ریالی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیر نفتی به ارزش 2440 میلیارد تومان به جامعه صادرکنندگان اختصاص پیدا کرد .

وی با اشاره به منابع 2000 میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی گفت: بانک‌های عامل موظف هستند همین میزان تسهیلات را  از منابع داخلی خود به تسهیلات سرمایه در گردش صادرات اختصاص دهند که در این صورت، بانک‌های عامل ظرفیت پرداخت 1560 میلیارد تومان تسهیلات را در حال حاضر دارند .

رئیس سازمان توسعه تجارت خاطر نشان کرد: توسعۀ دامنۀ بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات، سرمایه در گردش از محل منابع صندوق توسعه ملی و همچنین استفاده از ظرفیت کلیه بانکهای دولتی و خصوصی در سال جهش تولید را خواستار شد.

گفتنی است، صادرکنندگان تا پایان شهریور ماه فرصت دارند که ضمن اخذ  tpo codeنسبت به درج درخواست تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی از طریق سامانه سپیدار اقدام نمایند.

 

تسنیم