صدور مجوز کسب‌ و کار به خانه صنعت‌ و معدن واگذار شد

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت،  یدالله صادقی در آبین تجلیل از برگزیدگان صنایع و معادت استان تهران، اظهار داشت: وزارت صمت در راستای تسهیل فضای کسب‌ و کار، صدور مجوز در این خصوص را به خانه صنعت‌ و معدن استان تهران واگذار کرده است.

رئیس سازمان صمت استان تهران افزود: البته در گذشته نیز صدور بخشی از مجوزهای کسب‌وکار بر عهده این تشکل بود که برای اثربخشی تصمیمات، نیاز است دستورالعمل‌ها تغییر اساسی داشته باشند.

وی تصریح کرد: اقداماتی برای اصلاح ضوابط اجازه افزایش تولید و استقرار کارخانه‌ها در شعاع ١٢٠ کیلومتر تدوین شده است و به توافق‌های مثبتی دست یافته‌ایم.

صادقی اضافه کرد: در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز، برای تخصیص تسهیلات به واحدها و بنگاه‌های اقتصادی و تامین زیرساخت‌ها از جمله آب، برق و گاز) به نتایج خوبی دست یافته‌ایم.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی، اجازه ندادیم هیچ واحد تولیدی و صنعتی به دلیل نپرداختن مالیات، حق بیمه و کارخانه‌های در شرف تملیک بانک‌ها تعطیل شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: واحدهایی که باید به شهرک‌های صنعتی منتقل شود، هرچه سریع‌تر اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند و زمین‌های واگذارشده به افراد سودجو در این شهرک‌ها هم خلع ید می‌شوند.

 منبع : ایلنا